Операційний звіт Ferrexpo за 3 квартал 2022 року

6 жовтня 2022

Через значне падіння експорту, пов'язане з логістичними проблемами, в звітному кварталі компанія суттєво знизила обсяги свого виробництва.

Всього з липня по вересень виробництво окатишів Ferrexpo склало 905 тис. тон, що на 57% менше, ніж в минулому кварталі та на 66% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Основною причиною подібної динаміки є логістичні складнощі з експортом продукції, оскільки українські порти для залізорудної продукції залишаються зачиненими, інші логістичні шляхи є знічно дорожчими та повільнішими.

Відзначимо значне здорожчення перевозок залізницею та (особливо) баржами по Дунаю до європейскьких країн протягом останніх літніх місяців, що було зумовлено великим попитом на ці послуги з боку експортерів інших видів продукції (в першу чергу аграрної), а також обмеженої пропозиції на ринку.

Таким чином, враховуючи досить великі залишки продукції на кінець другого кварталу, в третьому Ferrexpo залишило в роботі лише одну лінію по виробництву окатишів з чотирьох.

Ferrexpo виробництво 3 квартал 2022

Продажі окатишів компанії в звітному кварталі склали 1 млн тон, на 65% менше, ніж у відповідному періоді попереднього року, таким чином, можна очікувати значного погіршення і фінансових результатів компанії.

З позитивного боку, завдяки хорошим фінансовим результатам останніх років, у Ferrexpo практично відсутній борг, а запаси грошових коштів на рахунках на 30 червня складали 171 млн дол.

Огляди компаній: