Виробництво пива поступово стабілізується

12 листопада 2022

У жовтні українське виробництво пива склало 10.3 млн дал, що на 5% менше, ніж у жовтні минулого року.

Скорочення виробництва у порівнянні з минулим роком у жовтні є найменшим з початку війни.

З початку року і по кінець жовтня українське виробництво пива скоротилось у порівнянні з 2021 роком на 28.6% до 103.8 млн дал.

Оскільки споживання та виробництво пива має чіткий сезонний характер, виробництво у жовтні важко порівнювати з показниками в попередні місяці, але можна аналізувати динаміку відхилень від минулорічних показників.

Констатуємо, що після того, як виробництво скоротилось на 50% за перший квартал, в травні та червні відбулося значне пожвавлення (-15-20% до минулого року), але показники липня і серпня були не надто гарними.

Це скоріш за все пов’язано як з тим, що в травні-червні виробники активно працювали над відновленням запасів продукції в роздрібних мережах та у гуртовиків, але не виключено, що і попит не встигав за виробництвом, тож виробникам довелось скоротити літні програми.

Після відносно непоганих результатів жовтня основним питанням є, чи такі результати є чимось схожим на травень-червень (тоді варто очікувати провалу в листопаді-грудні), чи вони сигналізують про відновлення попиту населення.

Загалом динаміка виробництва протягом останніх місяців виглядала наступним чином:

Виробництво пива Україна жовтень 2022

Нагадаємо, що основними українськими виробниками пива в останні роки були три компанії, які контролюють 75-80% загального виробництва – СанІнбев Україна, Карлсберг Україна (доля кожної з них коливається останніми роками навколо позначки 30%), а також Оболонь (доля близько 20%).

Ми очікуємо, що за підсумками 2022 року, структура ринку значно зміниться – якщо Оболонь та Карлсберг Україна досить швидко відновили роботу своїх основних виробничих потужностей, то САН ІнБев Україна на початок осені виробництво не відновив (заводи цієї групи знаходяться в Чернігові, Харкові та Миколаєві, «Чернігівське» навіть почали розливати в Бельгії).

Більше про одного з провідних українських виробників пива – компанію Оболонь (історія, виробництво, доля ринку, фінансові показники) – можна прочитати за посиланням.

Огляди компаній: