В 2022 році виручка Фокстроту зменшилась на 20%

19 лютого 2023

В натуральному виразі продажі однієї з найбільших українських мереж з продажу електроніки та побутової техніки знизились на 30-35%.

В інтерв’ю RAU Олексій Зозуля, СЕО Фокстрот, розповів про основні зміни в бізнесі компанії в буремному 2022 році.

Якщо до 24 лютого 2022 року мережа Фокстрот оперувала 169 магазинами, то станом на початок 2023 року їх залишилось 114 (два з яких – й форматі точок видачі інтернет-замовлень).

Внаслідок ворожих атак вщент зруйновано шість магазинів (зокрема, в Маріуполі, Херсоні, Харкові), пошкоджень зазнали три магазини – Буча, Ірпінь, ТРЦ Retroville в Києві, які наразі вже відновлені і працюють, сім магазинів перебувають на тимчасово окупованих територіях. Закрито низку магазинів у прифронтових регіонах і на лінії зіткнення.

Центральний склад з товаром – в Гостомелі - згорів ще на початку війни. Раніше в компанії зазначали, що внаслідок пожежі на центральному склад втрати товару Фокстроту склали 650 млн грн.

Після втрати центрального складу складська та логістична інфраструктура компанії перебувала в «зоні турбулентності». Вдалося евакуювати зі сходу на захід 27 000 куб. м товару, виконавши для цього майже п’ятсот рейсів, задіявши автопарки партнерів - компаній Престо та Нова пошта.

У травні Фокстрот прийняв рішення про повернення головного складу компанії до столиці, і вже на початку вересня було відкрито новий майданчик площею 22 000 кв. м у Київській області.

Щодо обсягу продажів, то Олексій Зозуля зазначив, що в натуральному вимірі в 2022 році вони скоротились на 30-35%, в грошовому – на 20-25%.

На 2023 рік зростання продажів не прогнозується, компанія очікує показників на рівні 2022 року.

Огляди компаній: