В січні українське виробництво пива зменшилось на 15%

16 лютого 2023

В січні 2023 року українське виробництво пива склало 8.1 млн дал, що на 15% нижче, ніж в січні 2022 року.

Всього, згідно даних асоціації Укрпиво, українське виробництво пива в 2022 році склало 113.2 млн дал, що на 28% менше, ніж в попередньому році.

Основні чинники, які вплинули на даний показник - як зниження попиту, так і проблеми виробників. Нагадаємо, що один з лідерів ринку - компанія AB InBev Efes - змушена була зупинити виробництво на всіх трьох своїх заводах - в Чернігові, Харкові та Миколаєві - майже відразу після початку повномасштабного російського вторгнення. Лише наприкінці 2022 року компанія приступила до поступового відновлення виробництва на заводі в Чернігові. При цьому на полицях супермаркетів все ще продається Чернігівське, розлите в Бельгії.

Загалом динаміка виробництва пива в Україні протягом останніх місяців виглядала наступним чином:

Виробництво пива Україна грудень 2022

Нагадаємо, що основними українськими виробниками пива в останні роки були три компанії, які контролюють 75-80% загального виробництва – СанІнбев Україна (AB InBev Efes), Карлсберг Україна (доля кожної з них коливається останніми роками навколо позначки 30%), а також Оболонь (доля близько 20%). За нашими оцінками, доля останніх двох в 2022 році суттєво зросла.

Більше про одного з провідних українських виробників пива – компанію Оболонь (історія, виробництво, доля ринку, фінансові показники) – можна прочитати за посиланням.

Огляди компаній: