В 2023 році компанія Ерідон збільшила виторг до 27 млрд грн

13 березня 2024

У порівнянні з попереднім роком виторг найбільшого українського дистрибьютора добрив, ЗЗР та насіння збільшився на 31%.

Згідно офіційної фінансової звітності компанії Фірма Ерідон, яка є провідним українським дистрибьютором добрив, ЗЗР та насіння (нещодавно компанія також увійшла до рейтингу Forbes найефективніших українських агрокомпаній), її виторг за 2023 рік становив 27 млрд грн, що на 31% перевищує показник 2022 року (20.6 млрд грн).

Операційний прибуток Ерідону подвоївся - з 854 млн грн в 2022 році до 1.7 млрд грн, чистий прибуток збільшився з 184 млн грн до 681 млн грн.

Щодо структури балансу, то сума товарних запасів у порівнянні з минулорічною не змінилась і станом на 31 грудня 2023 року складала близько 5 млрд грн, а ось сума грошових коштів на рахунках компанії за рік зросла з 1.2 млрд грн до 2.9 млрд грн.

В структурі фінансування активів компанії банківські кредити відсутні, а сума власного капіталу на звітну дату становила 3.2 млрд грн.

Нагадаємо, що окрім власне дистрибьютора ЗЗР, добрив та насіння до групи Ерідон також входять агро-компанії з загальним земельним банком 55 тис. га та потужностями зі зберігання зернових 230 тис. тон, компанія з постачання на український ринок сільськогосподарської техніки, а також компанія, що займається будівництвом та інжинірігом.

Група володіє потужностями з переробки олійних, а також будує завод з глибокої пеперобки кукурудзи.

Власником групи Ерідон є український бізнесмен Сергій Кролевець.

Огляди компаній: